W co na wesele powinna ubrać się świadkowa? Oto praktyczne wskazówki!

W co na wesele powinna ubrać się świadkowa? Oto praktyczne wskazówki!

Wybierasz się na wesele? Masz poważne zadanie - musisz skompletować odpowiednią garderobę. Po pierwsze należy zdobyć informację, jaki jest charakter ślubu i wesela - czy będzie to uroczystość “kapeluszowa” tzn bardzo elegancka, gdzie należy na ślub mieć osobną kreację, kapelusz lub fascynator, a na wesele - jeśli jest to okoliczność wieczorna - osobną, czy też uroczystość jest mniej formalna, czy wesele jest w formie obiadu lub koktajlu zaraz po ślubie. Czyli: jedna, czy dwie kreacje i czy bardzo eleganckie, czy mniej, oraz ważne jest, jaką Ty pełnisz funkcję podczas uroczystości - czy jesteś rodziną, gościem, czy może świadkową.

 

W co na wesele powinna ubrać się świadkowa? 

Przyjaciółka poprosiła Cię, byś w trakcie uroczystości pełniła funkcję świadkowej? Twoja rola jest ważna i wymagająca – właśnie dlatego konieczny będzie wybór odpowiedniej stylizacji. Musisz nie tylko wyglądać elegancko, ale przede wszystkim, czuć się pewnie, swobodnie i komfortowo. Zatem, co na wesele powinna włożyć świadkowa? 

 

Wszystko zależy od charakteru uroczystości.

Jeśli państwo młodzi zdecydowali się na ceremonię kościelną, długość spódnicy lub sukienki powinna być do, lub za kolano, ramiona powinny być zakryte. Najlepiej w tej sytuacji sprawdza się sukienka z rękawem lub żakietem (nawet gdy na zewnątrz jest upał - w kościele zazwyczaj jest chłodno), lub garsonka: spódnica lub spodnie, bluzka i żakiet. Do tego może być kapelusz lub fascynator, dobrze wyglądają buty na obcasie - najlepiej z zasłoniętymi palcami oraz niewielka torebka dobrana do całości stylizacji. Brzmi prosto i logicznie, ale aby wszystko razem dobrze zagrało - trzeba się trochę napracować. Na ślub dobrze jest wybrać jasną kolorystykę, jeśli zaraz po ślubie jest obiad lub koktajl - pozostań w tej samej stylizacji, ciemne kolory powinny pojawić się dopiero wieczorem na weselu. Wówczas możesz pokazać, ramiona, plecy, czy kolana. Zachęcam do wybierania sukienek, w których czujesz się swobodnie i wygodnie, uszytych z naturalnych, oddychających tkanin. Odradzam przesadzony makijaż oraz usztywnione lakierem fryzury. Takie stylizacje odbierają urody i sprawiają, że czujesz się, jakbyś była przebrana, a nie ubrana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl